PKP Cargo Terminale

Specjalista ds. kadr i płac

Małaszewicze
Opublikowano 4 tygodnie temu

Miejsce pracy – Małaszewicze

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

  • Prowadzenie ewidencji czasu pracy, dbanie o zgodność czasu pracy pracowników z przepisami i uregulowaniami wewnętrznymi.
  • Obsługa rejestratorów czasu pracy RCP.
  • Obliczanie wynagrodzeń, zasiłków i innych świadczeń wynikających z nawiązanego stosunku pracy.
  • Naliczanie wypłat z tytułu umów cywilnoprawnych.
  • Realizacja obowiązków płatnika, naliczanie i odprowadzenie składek ZUS oraz podatku dochodowego
  • Sporządzanie i składanie deklaracji z tytułu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, podatkowych PIT, PPK.
  • Obsługa programu Płatnik (sporządzanie deklaracji zgłoszeniowych, rozliczeniowych).
  • Wydawanie zaświadczeń w zakresie zatrudnienia i wynagrodzeń.
  • Ustalanie uprawnień i opracowywania dokumentacji dotyczącej urlopów wypoczynkowych, bezpłatnych, wychowawczych i zwolnień do spraw społecznych, zwolnień z części dnia pracy itd.
  • Sporządzanie umów o pracę, umów cywilnoprawnych, aneksów, wypowiedzeń, świadectw pracy.
  • Prowadzenie akt osobowych oraz wszelkich działań administracyjnych w systemie komputerowym zgodnie z przepisami prawa pracy, wewnętrznymi uregulowaniami oraz przyjętymi procedurami.
  • Kontrola aktualności badań lekarskich oraz szkoleń wymaganych przepisami, bieżąca aktualizacja.
  • Prowadzenie postępowań wyjaśniających związanymi z naruszeniem dyscypliny pracy.
  • Wystawianie skierowań na badania wstępne, okresowe, kontrolne dla pracowników oraz zleceniobiorców.
  • Obsługa platformy elektronicznej PUE ZUS w zakresie zwolnień lekarskich.
  • Przygotowywanie projektów regulaminu pracy, regulaminu wynagradzania, regulaminu ZFŚS.
  • Prowadzenie spraw w zakresie ZFŚS (naliczanie odpisu, sporządzanie preliminarza wydatków, prowadzenie ewidencji wykorzystania funduszu socjalnego, roczne rozliczenie funduszu).
  • Sporządzanie raportów planowych i doraźnych z zakresu HR.
  • Przygotowywanie rocznych planów wydatków i rocznych sprawozdań finansowych z zakresu HR.
  • Prowadzenie spraw związanych z wykupem uprawnień ulgowych przejazdów kolejowych dla pracowników ich rodzin oraz emerytów i rencistów.
  • Merytoryczne opisywanie faktur.
  • Prowadzenie sprawozdawczości statystycznej.

WYMAGANIA

  • Wykształcenie wyższe ZZL lub pokrewne.
  • Co najmniej 2 letnie doświadczenie na analogicznym stanowisku pracy.
  • Bieżąca znajomość przepisów w zakresie PIT, ZUS, Kodeksu Pracy i pokrewnych.
  • Znajomość zasad naliczania wynagrodzeń.
  • Znajomość zasad nawiązywania stosunku pracy, umów zleceń.
  • Znajomość programów kadrowo – płacowych COMARCH – OPTIMA, Płatnik.
  • Znajomość pakietu MS Office.
  • Otwartość, komunikatywność, rzetelność, bardzo dobra organizacja pracy.

OFERUJEMY

  • Nasi pracownicy współpracują z nami na podstawie umowy o pracę.
  • Ubezpieczenie grupowe.
  • Nie zapominamy o szkoleniach dla naszych pracowników, które są przyznawane w ramach rozwoju zawodowego.
  • W naszej firmie nie pracujemy w sztywno określonych godzinach, pracę można zacząć pomiędzy godziną 06:00 a 9:00.
  • Dodatki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (m.in. „wczasy pod gruszą”, imprezy ntegracyjne, wycieczki organizowane przez Pracodawcę, dofinansowanie do zajęć sportowych).
  • Możliwość wykupu ulg przejazdowych na wszystkie rodzaje pociągów (99% ulgi dla pracownika).

Wyrażam zgodę (podanie danych jest dobrowolne):

  • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PKP Cargo Terminale Sp. z o.o. z siedzibą w Żurawicy przy ul. Kolejowa 55. Pełną informację o wszystkich przysługujących Pani/Panu prawach jest dostępna tutaj.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez PKP Cargo Terminale Sp. z o.o. z siedzibą w Żurawicy przy ul. Kolejowa 55 wyłącznie w celach rekrutacyjnych.
  • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wskazanych w niniejszym zgłoszeniu rekrutacyjnym przekraczających zakres wymaganych informacji określonych w ogłoszeniu wymagają wyrażenia dodatkowej zgody.
  • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wskazanych w niniejszym zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu przyszłych rekrutacji wymagają wyrażenia dodatkowej zgody.
  • Może Pani/Pan wycofać zgodę w każdym czasie poprzez przesłanie oświadczenia o wycofaniu zgody na adres mailowy: sekretariat.zurawica@pkpcargoterminale.com. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.